REALIZACJA ZAMÓWIENIA

Czas realizacji / dostępność towaru

Na stronie z opisem każdego produktu w naszym sklepie publikujemy informację o stanie naszego magazynu, z podziałem na sklepy stacjonarne, oraz o przewidywanym czasie wysyłki zamówienia na dany produkt. Wynosi on zazwyczaj od 24 godzin do kilku dni. 
W pozostałych przypadkach jest odpowiednia informacja na stronie produktu (patrz niżej).

Termin wysyłki

Moment wysyłki zamówienia określamy na podstawie naszego stanu magazynu, spodziewanych dostaw, stanach magazynów naszych dostawców a także informacji uzyskanych od dystrybutorów i producentów. Mimo dołożenia wszelkich starań w przedstawianiu rzetelnych informacji o terminach wysyłki, z uwagi na mnogość i jakość czynników (niedokładne informacje, błędy techniczne, przeszkody logistyczne itp.), które mają wpływ na tą informację, możliwe jest zarówno skrócenie jak i wydłużenie czasu realizacji zamówienia. Nasi konsultanci poinformują Państwa o ewentualnie wydłużającym się czasie realizacji zamówienia.

Uaktualnianie informacji o stanie magazynu

Nasz sklep wyposażyliśmy w funkcję aktualizacji informacji o stanie naszego magazynu handlowego. Aktualizację informacji wykonujemy kilka razy w ciągu dnia roboczego. Produkty, które posiadamy w danym momencie w magazynie oznaczamy informacją "Wysyłamy w: 24 godziny". Pozostałe towary oznaczamy według informacji posiadanych od naszych dostawców.

Należy pamiętać, że pomiędzy momentami aktualizacji informacji o stanach magazynowych prowadzimy sprzedaż, a klienci składają nowe zamówienia. Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że możesz zamówić produkt, którego kilku klientów zamówiło chwilę wcześniej co wyczerpało zapas magazynowy. Zdarza się to rzadko, ale może mieć miejsce. Informację o obecności zamawianego produktu w magazynie poda konsultant zazwyczaj w momencie potwierdzania zamówienia.

O czym należy pamiętać?

Realizacja zamówienia rozpoczyna się od momentu zaksięgowania płatności w godzinach 9:00 - 17:00 od poniedziałku do piątku. Brak możliwości kontaktu z klientem w sprawie jego zamówienia może wydłużyć czas realizacji.

 • Zamówienia składane w nocy oraz w dni wolne od pracy rezerwują towar w magazynie dopiero w momencie zaksięgowania płatności.

 • Podawany przewidywany czas wysyłki zamówienia na dany produkt nie stanowi elementu oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

 • Kurierzy są pracownikami firm kurierskich które współpracują z Eurofrance.pl. Nie mamy bezpośredniego wpływu na jakość pracy poszczególnych kurierów, możemy jedynie składać skargi na opóźnienia z winy kurierów drogą przewidzianą w umowie pomiędzy nami a firmą kurierską.

Objaśnienie oznaczeń czasów realizacji

 • 24 godziny Towar w magazynie. Możliwość wysyłki w 24 godziny.
  Koniecznie przeczytaj powyżej jak działa nasza aktualizacja stanów magazynowych.

 • 1-2 dni Brak towaru w naszym magazynie. Sprowadzamy go w 1-2 dni robocze.

 • 2-4 dni Brak towaru w naszym magazynie. Sprowadzamy go w 2-4 dni robocze.

 • 5-10 dni Brak towaru w naszym magazynie. Dostawa towaru zazwyczaj odbywa się w ciągu 10 dni.

 • do 14 dni Brak towaru w naszym magazynie. Dostawa towaru zazwyczaj mieści się w okresie 2 tygodni.

 • zapytaj o dostępność Brak w magazynie. Możliwość sprowadzenia pod zamówienie. 
  Czas realizacji zależny od dostępności u dostawców, zazwyczaj ok 2 tygodni.

 • zapowiedź Nowy produkt. Jeszcze nie jest znana cena, a termin wprowadzenia do sprzedaży jest niepotwierdzony.

 • koniec modelu (wyprzedany) Brak w magazynie. Model produktu wyprzedany. Możliwe, że nie będzie już kolejnej dostawy.

Uwaga!

Informacja o dostępności towaru (czasie realizacji) nie stanowi oferty lub elementu oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.